Witam

Dziś w telewizji w pewnym programie telewizyjnym dziennikarka pyta dziennikarzy/ sławnych ludzi co robili gdy zdarzyła się katastrofa / zamach smoleński. Zacząłem się zastanawiać co ja robiłem? Miałem wtedy dwa kursy językowe jeden po drugim. Byłem totalnie odcięty od mediów. Lektor anglojęzyczny spytał tylko czy ktoś z waszej rodziny leciał do Smoleńska? Totalnie nie wiedziałem, że delegacja rządowa tego dnia leci do Smoleńska. Nie wiedziałem, że to lotnisko wojskowe itp. Byłem w swoim świecie. Dopiero gdy wróciłem do domu nawiązałem kontakt ze światem i tak jakby się dowiedziałem co się w świecie dzieje.....Pisząc na tym blogu pragnę opisać podróże. Nie wszystkie są czystymi w tego słowa znaczeniu podróżami. Niektóre z nich są podróżami ze świata można by rzec normalnego do świata innego czyli takiego, który często wydaje się być innym, do świata przeszłości i przyszłości. Podróże będą po Polsce i świecie. Chcę ukazywać za równo znane i popularne miejsca jak i miejsca zapomniane. Chcę opisywać miejsca, budynki i otaczający je ich świat, świat wizji architekta, świat przeszłości i planowanej przyszłości, która nigdy nie nastąpiła. Toteż w myśl dewizy, którą rzekł swego czasu Mark Twain:
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.


Komentarze